לינה באוהל או בלופט?

רבים מאיתנו משתדלים לטייל בארץ, בחופשות ארוכות או סופי שבוע מעמיסים את הציוד על האוטו ומתחילים לנסוע לאן שהרוח תיקח אותנו.
כשמדברים על טיול בארץ, מגיעה הדילמה איפה לישון? איך לשלב טיול מהנה בחיק הטבע עם שינה טובה ומספקת, גיבוש קבוצתי ועדיין שמירה על ייחודיות ופרטיות של כל אחד ואחד, הרבה אנשים מתלבטים בעת יציאה לטיול האם לתכנן לינה באוהל או שמא בלופט? אחרי סקרים וניסיונות רבים הגענו למסקנה אחרת, התשובות הנחרצות במאמר שלפניכם.
א' – אוהל
יהיו כאלה שיאמרו שלינה באוהל היא המועדפת עליהם. אפשר לישון איפה שרק רוצים, מתי שרוצים, על שפת הנחל, על חוף הים, בחורשת טבע יפיפייה או חניון לילה, לא חייב להוציא הרבה כסף, יש אוהלים ממש מרווחים בהם אפשר לישון כל המשפחה ביחד, או אוהל רומנטי וקטן לזוגות. ההרגשה של לינה בטבע מתבטאת בחשיכה המוקדמת אליה אנו כמעט כבר לא רגילים – מאז המצאת האור מי הולך לישון ב18:00 בערב?! כשמחשיך אפשר לשבת כולם ביחד, בגיבוש, סביב המדורה (במידה ומאושר להדליק אש במקום בו הנחתם את האוהל), לספר צ'יזבטים או בדיחות וליהנות מההווי הצנוע, בסוף הערב, להיכנס אל האוהל, להתכרבל בתוך שק השינה ולקום למחרת, השקם קום עם צאת החמה לעוד יום נפלא של טבע.


אפשרויות לינה אחרות

מנגד, יהיו אחרים שיטענו שלינה באוהל לא מספקת את כל אפשרויות הלינה המשובחות שמקומות לינה אחרים מספקים, לדוגמא, לינה בלופט. רבים בהחלט מעדיפים לישון בלופט, לינה זו משלבת אטרקציות רבות מעבר לסתם לינה, ופעם ב... כשיוצאים לטייל, צריך ליהנות עד הסוף!
אז היכן אתם החלטתם לעשות את הטיול? בצפון? בדרום? במרכז? זה לא משנה, ישנם לופטים בכל מקום הארץ! אפילו לופטים איכותיים בתל אביב.

הלופטים נמצאים בכל אזורי הארץ ולכן אין צורך להתרחק מהאזור בו מטיילים.

מעבר ללינה, לופטים אכן מציעים מגוון אפשרויות של פעילויות כאלה ואחרות, רבים מהם מכילים ג'קוזי מפנק, בריכה צוננת, מטבח מאובזר, סלון ענק עם טלוויזיה גדולה, פינת מנגל ועוד... את בחירת הלופט וההטבות שהוא מכיל ניתן להתאים לסוג האנשים הנוכחים ובכך לישון וליהנות בלופט החלומות שמתאים במיוחד עבורכם. כיום, ישנם כ"כ הרבה סוגי לופטים אשר פזורים בכל הארץ ובשל כך תוכלו גם לעשות טיול אוהלים וגם לחוות חוויה מהנה בלופט. 

למה לא בעצם?

אחרי דילמות רבות, טענות מוצדקות ומשכנעות משני הצדדים ורצון עז לצאת לטייל, ההצעה המתבקשת והבלתי נמנעת היא שילוב של השניים. זו לדעתי, תוביל לטיול מספק מכל הבחינות והנאה רצופת אושר. אחרי יומיים-שלושה של שטח, טבע, מקלחת משותפת והרבה קסם טבעי, כדאי ואף רצוי לנסוע לקנח בלופט יוקרתי שיהווה מן ערב סיכום לטיול.

כולם ביחד, נהנים בחדר הספא או הסאונה, מסתלבטים בג'קוזי המפנק, "על האש" כי איך אפשר בלי? (גם טופו וחציל זה מצוין, לצמחונים שבינינו...) ערב קריוקי ומוזיקה כמה שרק נבחר בלי להתחשב בשכנים, כי אין ללופט שכנים, טלוויזיה במידה ויש שידור מיוחד אחרי מספר ימים שלא באמת צפינו בה, בריכה מחוממת שנוכל לשחות או לשכשך רגליים בכיף, מטבח מאובזר ומודרני שאפשר להכין בו הכל בלי לנקות אחריך, והכי חשוב – מיטה גדולה ומפנקת. לא צריך להכין אותה מראש לפני שהשמש שוקעת, כשבא לכם פשוט לצלול למיטה, עושים זאת, אין צורך בהכנה מוקדמת או סחיבת ציוד רב, פשוט לינה של כיף ושבירת שיגרה ללילה האחרון בטיול הקסום והמושלם.
מאמר זה נכתב בשיתוף עם אתר http://www.lofti.co.il/  - כל הלופטים בישראל

כל הזכויות שמורות לסול הצללות