פתרונות הצללה 

הקיץ כבר מתקרב, ועל פי כל התחזיות הוא אמור להיות לוהט לא פחות מקודמיו. יחד עם חידוש המלתחה ובדיקה שהמזגן אכן עובד, ברור לכם שיש בנמצא פיתרון חיוני לא פחות: שיפור יכולת ההצללה של הבית, ובעיקר בחצר או במרפסת. החדשות הטובות הן כיום עומדים לא מעט פתרונות הצללה, המגלמים בתוכם את מיטב הטכנולוגיה.


סוככים


את הסקירה מתחילים עם פיתרון הצללה הנחשב לנפוץ במיוחד כבר שנים, והוא הסוככים למיניהם. מעצם ההגדרה שלהם, מהווים סוככים אמצעי שתכליתו להקטין את קרני השמש המגיעות למרפסת, לחצר או לחלון, מה שלא רק מקל על דיירי הבית – אלא גם השפעה שלילית של הקרניים על הבית עצמו. הדברים אמורים גם לגשם ולרוחות.


בין הסוככים ניתן להבדיל במספר דרכים: למשל, אבחנה בין סוככים קבועים לאלה המתקפלים, או בין סוככי זרועות לסוככי מסך. היריעה קצרה מלפרט על המאפיינים הספציפיים של כל דגם, אך מרבית הסוככים מוצעים במחיר שווה לכל נפש, ניתנים להתאמה מלאה לחלל בו הם מושמים ולא דורשים תחזוקה מיוחדת.

מרקיזות


מרקיזות מהוות סוג מיוחד מאד של סוככים: הן עשויות אלומיניום, המכוסה בבד בצורת כיפה, ומעניקות מגוון פתרונות הצללה מפני השמש והגשם כאחד. בנוסף על כך, קיימים בנמצא סוככים הן חשמליים והן ידניים, עם שורה ארוכה של יתרונות: ההרכבה פשוטה מאד, החומרים איכותיים ועמידים לכל תנאי מזג האוויר, וההצללה מלאה.


החיסרון העיקרי של מרקיזות נוגע לכך שהמבנה שלהן עלול להביא להסתרה משמעותית של הנוף הנשקף מהחלון או מהמרפסת, כמו גם עלות ההתקנה הגבוהה באופן יחסי.


רשתות צל


התכלית של רשתות צל, כפי שניתן להסיק משמן, היא לספק הגנה אך ורק מפני קרינת ואור השמש, ולכן הן יציעו לרוב מענה רחב פחות מאשר הפתרונות שהוזכרו מעלה. המדובר הוא, פשוטו כמשמעו, ברשתות העשויות בדרך כלל מפלסטיק, אשר נמתחות מעל המקום הדורש הצללה – כמובן שלשם כך יש צורך בעמודים מתאימים. רשתות צל נחשבות לזולות, ומהוות פיתרון מצוין כאשר יש צורך בפיתרון הצללה זמני. מנגד, הן עמידות הרבה פחות מפתרונות הצללה אחרים, ולא בהכרח ישרדו היטב סערה, למשל.


פרגולות


פרגולות מהוות פיתרון הצללה אידיאלי עבור חצרות ומרפסות, אך כזה שדורש הכנת תשתית מקיפה יותר מאשר סוככים. פרגולה, שעשויה להיות עומדת או תלויה ולהגיע במגוון עיצובים, סגנונות וחומרי גלם, מספקת פיתרון יעיל להצללה של חללים מוגדרים (גם אם לא לקירוי מלא שלהם). היא משתלבת היטב בחלל, נחשבת לאסתטית במיוחד ומשפרת את קרנו של הבית כולו בעשרות מונים.


ואיך אפשר בלי הבמבוק?


במבוק, שם המאגד בתוכו קבוצה שלמה של צמחים ירוקי עד, מהווה חלק מהותי במשוואת העיצוב של לא מעט בתים. גם בתחום ההצללה הוא נכנס לתמונה, שעה שניתן לבסס עליו פרגולות או סוככים. חומר טבעי זה מגיע במגוון מרקמים וצבעים, נוח לעיצוב ולא דורש תחזוקה מיוחדת. מנגד, מכיוון שלרוב הוא מיובא ארצה מחירו יקר ביחס לפתרונות אחרים, כשגם העמידות לתנאי מזג אוויר קיצוניים אינה מושלמת.


כפי שניתן לראות, עומד עבורכם מגוון פתרונות הצללה. מומלץ להיעזר בגורמים הבקיאים בתחום למציאת הפיתרון האידיאלי ביותר על פי תנאי השטח, הצרכים הספציפיים, וכמובן – גם התקציב.

כל הזכויות שמורות לסול הצללות